Clase virtuale

Copilul beneficiază de suportul unui învățător în clase virtuale, cu întâlniri sincron o dată pe săptămână pentru a discuta elementele studiate în săptămâna respectivă de către copil.

Proiecte de grup

Copilul va implementa proiecte comune cu alți copii din cadrul grupelor de homelearners.

Monitorizare progres

Învățarea lui va fi ghidată de către profesor care va raporta periodic progresul copilului către părinte.

Vizite de studiu

Sunt propuse săptămânal fieldtripuri pe care copiii înscriși în programul de învățare ghidată de către școală le pot face alături de familiile lor.

Pentru pașii de înscrieri vă invităm să transmiteți un e-mail de intenție pe adresa homelearning@scoalabritanica.ro și unul din colegii noștri va reveni cu detalii și pași de înscriere.