Îndrumător calificat

Se urmărește programa națională copilului fiind extrem de ușor să se adapteze din homelearning învățământului de masă, diferența fiind făcută de strategiile didactice folosite, precum și de diversitatea contextelor de învățare și conectarea acestora cu viața reală.

Se respectă structura anului școlar din punct de vedere al vacanțelor și timpului de studiu.

Proiecte comune cu alți copii de vârste similare.

Proiecte de familie prin field tripuri săptămânale, conform contextelor de învățare

Acces la platforma de online.scoalabritanica.ro pentru sesiunile sincron și comunicarea asincron cu învățătorul și a acestuia cu părintele și copilul

Raport de progres de 2 ori pe an, sincron cu familia copilului.

Taxe

Opțiunea de Învățare ghidată de școală este disponibilă numai pentru abonații platformei de homelearning.

Pentru acest program de clase virtuale, exista varianta de plata lunara in valoare de 160 euro/ copil sau plata anuala, in valoare de 1200 euro/ copil, care include 9 luni complete de scolarizare..

Disclaimer

***În contextul nereglementării juridice a învățământului la distanță în țara noastră, copilul NU este înmatriculat ca elev al Școlii Româno-Britanice, ci este considerat beneficiar al programelor educaționale furnizate de echipa noastră de online learning.